Kim jesteśmy

Przychodnia powstała we wrześniu 2009 roku. Obecnie zatrudnia dwóch lekarzy weterynarii, jednego technika oraz szkoli przyszłych techników weterynarii z Technikum Weterynaryjnego w Nakle Śląskim. Początkowo przychodnia dysponowała niewielkim lokalem. Z biegiem czasu oraz silnym naciskiem na rozwój nie tylko samej lecznicy ale również kompetencji lekarzy w marcu 2015 roku została przeniesiona do nowoczesnego większego lokalu dysponującego dwoma gabinetami lekarskimi oraz salą operacyjną, laboratorium, i pomieszczeniami socjalnymi. Dodatkowo dla komfortu pacjentów zarówno ludzkich jak i zwierzęcych przygotowana została duża poczekalnia wraz ze sklepem i recepcją.

Przychodnia od roku 2013 pełni całodobową opiekę nad Schroniskiem dla bezpańskich zwierząt w Bytomiu.

Współpracuje z wieloma fundacjami działającymi w ochronie zdrowia zwierząt (Fundacja CHATUL)

Opiekuje się także wieloma hodowlami kotów rasowych (Hodowle Catspat Teocat Sandrag MyButterfly i inne.) Posiada wyspecjalizowaną wiedzę i z zakresu profilaktyki leczenia oraz żywienia rasy kotów RAGDOLL .

 

Nasz zespół


Mateusz Mazur

Lekarz Weterynarii

Ukończył studia w roku 2005 we Wrocławiu na Akademii Rolniczej. Od razu po ich zakończeniu przystąpił do pracy zawodowej. Odbył staż i przez cztery lata pracował w przychodni o profilu mieszanym. Dzięki temu nabrał doświadczenia w leczeniu zarówno małych jak i dużych zwierząt. Od 1.września 2009 roku prowadzi swoją praktykę lekarską w Bytomiu Stolarzowicach, gdzie głownie zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem małych zwierząt (psy, koty, gryzonie, ptaki ozdobne, gołębie pocztowe). Wciąż poszerza zakres swoich usług poprzez stałe inwestowanie w przychodnię oraz uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach.
Uczestniczy w licznych szkoleniach chirurgiczno- ortopedycznych .Ukończył szkolenie z zakresu rekonstrukcji wiązadła krzyżowego i osteosyntezy.

Anna Sznajder Grzyb

Lekarz Weterynarii

Ukończyła studia we Wrocławiu w roku 2006. Od 2010 roku jest pracownikiem przychodni i zajmuje się głownie leczeniem i profilaktyką małych zwierząt.
W roku 2016 przystępuje do egzaminu specjalizacyjnego z zakresu chorób wewnętrznych małych zwierząt.
Uczestniczy w licznych szkoleniach i kongresach naukowych.
W głównej mierze zajmuje się leczeniem chorób skóry z wieloma sukcesami na koncie. Dzięki swojemu doświadczeniu, kulturze osobistej i urokowi pozyskała sympatię i lojalność wielu małych pacjentów.

Marta Twardoń

Lekarz Weterynarii

Ukończyła studia we Wrocławiu z wynikiem bardzo dobrym. Jest doświadczonym lekarzem, który specjalizuje się w wielu płaszczyznach leczenia weterynaryjnego. Jej umiejętności z zakresu USG oraz RTG wzbogacają naszą lecznicę o prawdziwego specjalistę z tego zakresu. Od dzieciństwa jest miłośniczką koni i z tego też powodu często wyjeżdża w teren niosąc pomoc dla nieco większych pacjentów.
Uczestniczy w licznych szkoleniach i kongresach naukowych poszerzając stale wiedzę, która pozwala jej na zaopiekowanie zarówno zwierzętami domowymi jak i hodowlanymi.